Hvala, ker ne mečeš petard!

0

Veljavna zakonodaja od 19. do 31. decembra dovoljuje prodajo, od 26. decembra do 1. januarja pa uporabo pirotehničnih izdelkov F1, katerih glavna značilnost je pok. Kljub letom ozaveščanja pirotehnični izdelki, predvsem tisti predelani in/ali kupljeni na črnem trgu, še vedno občasno povzročijo hude, trajne poškodbe, najpogosteje pri mladih.

IMG 4011

Zato naj se raje iskri od veselja, s plakatov, ki krasijo predvsem stene osnovnih šol, letos otroke in mladostnike nagovarja Ilka Štuhec, naša vrhunska smučarka, zaposlena v Policiji. Ta je namreč podprla letošnjo preventivno akcijo Bodi zvezda, ne meči petard.

Bodi zvezda

K veselim prazničnim trenutkom brez uporabe pirotehnike, še posebej brez prepovedanih petard, pa je pozvala tudi Maja Kevc, njenim pozivom pa so se pridružili še policisti s svojimi štirinožnimi pomočniki.

Statistični podatki

Vir in fotografije: Policija, 2018.

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here