Čistilna akcija v KS Polica – sobota 25. marec 2023

Spoštovane občanke in občani KS Polica,

vabimo vas, da v soboto, 25. marca 2023, združimo svoje moči v čistilni akciji »Očistimo Grosuplje 2023« in poskrbimo, da bo čista tudi KS Polica.

Vsem, ki se boste udeležili čistilne akcije, bodo na voljo rokavice in barvne vreče, ki jih lahko prevzamete:

• en dan pred čistilno akcijo, v petek 24. marca med 18.00 uro in 19.00 uro na sedežu KS Polica, Polica 200 (v stavbi šole Polica).
  • na dan čistilne akcije, v soboto 25. marca med 8.00 in 9.00 uro:
    • na sedežu KS Polica, Polica 200,
    • v gasilskem domu Polica,
    • pri zadrževalniku v naselju Dole,
    • na ekološkem otoku v naselju Gorenja vas,
    • na ekološkem otoku v naselju Mala Stara vas,
    • pri Gioahinu v naselju Peč.

Vse udeležence po koncu čistilne akcije, v soboto 25. marca 2023 ob 12.00 uri, vabimo na zasluženo malico pred gasilski dom Polica.

NAVODILO ZA IZVEDBO ČISTILNE AKCIJE

A. UPORABA VREČ:

• Črna vreča: mešani komunalni odpadki (oblačila, čevlji, robci, maske,…).
  • Rumena vreča: embalaža (pločevinke, plastenke, kovinska embalaža, trda plastika, tetrapak, folije, PVC vrečke, embalažni stiropor, drobna embalaža, …).
  • Zelena vrečka: steklena embalaža (steklenice, kozarci za vlaganje).
  • Rdeča vrečka: nevarni odpadki (baterije, akumulatorji, zdravila, pesticidi, barve in laki, odpadna olja, embalaža z vsebino nevarnih odpadkov – nafta, bencin).

B. ZBIRNO MESTO ZA VREČE:

• Črne, rumene in zelene vreče se na dan čistilne akcije odložijo pri obstoječih ekoloških otokih v naseljih na območju KS Polica.
  • Rdeče vreče in morebitne sode z nevarnimi snovmi se na dan čistilne akcije odpelje v gasilski dom Polica.
  • Papir in karton: naj se s pomočjo razpoložljivih vrečk strese na ekološkem otoku v zabojnik z rdečim pokrovom. Vrečka ostane za nadaljnjo uporabo.

Za dodatna vprašanja glede izvedbe čistilne akcije smo vam na voljo na elektronskem naslovu ks.polica@gmail.com ali na telefonu 05 903 02 47.

Ne pozabite na primerno obutev in obleko.

Lepo vas pozdravljamo,

člani sveta KS Polica