ZAHVALA

0

OB PRIHODU V KRAJEVNO SKUPNOST POLICA, VAS BO PO NOVEM POZDRAVILA ZASTAVA RS

Ni naključje, da smo se odločili za takšno lokacijo postavitve zastave z drogom. Lahko rečemo, da smo sledili zgledu Občine Grosuplje, ki je pred časom postavila podobno zastavo z drogom ob prihodu v občino v naselju Šmarje–Sap.

Ideja za to pa se je porodila ob maši za domovino, ki je potekala v cerkvi Sv. Jakoba na Polici, 26. decembra 2017. Takratni pobudniki, predsednik KS Polica g. Mitja Gioahin, krajevni župnik dr. Jože Plut, župan občine Grosuplje, dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave mag. Dušan Hočevar, gasilci in gasilke PGD Polica ter krajani in krajanke KS Polica, Grosuplje so sklenili, da se postavi drog z zastavo, kot simbol pripadnosti domovini. Kot vemo je izobešanje zastave pomemben del tradicije in izkazuje spoštovanje do države in pripadnosti le tej!

Celotno investicijo nakupa in postavitve je krila Krajevna skupnost Polica iz svojega proračuna za leto 2018.

Zahvala pa gre tudi družini Andročec iz Police, ki je dovolila postavitev droga z zastavo.

Fotografija in besedilo:
g. Jan Einspieler, dipl. manag. tran. log.
Tajnik KS Polica

g. Mitja Gioahin
Predsednik KS Polica

Polica, 2.11.2018