Ob prihodu v Krajevno skupnost Polica, Vas bo po novem “pozdravila” zastava RS

Ob prihodu v Krajevna skupnost Polica, Vas bo po novem “pozdravila” zastava RS. Ni naključje, da smo se odločili za takšno lokacijo same postavitve zastave z drogom.

Lahko rečemo, da smo sledili zgledu Občina Grosuplje, ki je pred časom postavila podobno zastavo z drogom ob prihodu v občino v Šmarju Sap.

Uporabo grba, zastave in himne ureja Zakon o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter o slovenski narodni zastavi / Uradni list RS, Št. 67-2392/94.

Zastava je bila prvič javno dvignjena 26. junija 1991 na Ljubljanskem Trgu Republike, ko so jo na drogu dvignili častniki TO RS: Bojan Šuligoj, Andrej Kocbek, Uroš Krek, Goran Vidrih in Stojan Ledinek.

Izobešanje zastave je pomemben del tradicije in izkazuje spoštovanje do države in pripadnosti le tej!

Fotografije: Krajevna skupnost Polica.