Obvestilo o glasovanju na rednih lokalnih volitvah 2018

Fotografija osebe Krajevna skupnost Polica.

1. NA DAN GLASOVANJA

V nedeljo, 18. novembra 2018, bo glasovanje potekalo na 22 – tih voliščih v občini Grosuplje. Volilec lahko glasuje na volišču, kjer je vpisan v volilni imenik od 7.00 ure do 19.00 ure.

2. PREDČASNO GLASOVANJE

Volilci, ki so na dan glasovanja odsotni lahko predčasno glasujejo na volišču za predčasno glasovanje na sedežu Občinske volilne komisije – Taborska cesta 2, Grosuplje, pritličje, in sicer v torek 13.11.2018, v sredo 14.11.2018 in v petek 15.11.2018 od 7.00 ure do 19.00 ure.

3. GLASOVANJE PO POŠTI

Volivci, ki so v priporu, zavodu za prestajanje kazni, v bolnišnici, v socialnovarstvenem zavodu za institucionalno varstvo ali invalidi, ki hkrati obvestilu za glasovanje po pošti predložijo kopijo odločbe pristojnega organa o priznanju statusa invalida, lahko na lokalnih volitvah 2018 glasujejo po pošti, če to namero sporočijo Občinski volilni komisiji Občine Grosuplje na naslov Taborska cesta 2, 1290 Grosuplje najkasneje 10 dni pred dnem glasovanja oz. najkasneje do torka, 7. 11. 2018. V obvestilu za glasovanje po pošti mora volivec navesti svoje osebne podatke ter naslov, na katerega naj mu volilna komisija pošlje volilno gradivo.

Obrazec

4. GLASOVANJE NA DOMU

Volivci, ki se zaradi bolezni ali invalidnosti ne morejo osebno zglasiti na volišču, kjer so vpisani v volilni imenik, lahko na lokalnih volitvah 2018 glasujejo pred volilnim odborom na svojem domu, če to sporočijo Občinski volilni komisiji Občine najkasneje 3 dni pred dnem glasovanja oz. najkasnje do torka, 14. 11. 2018. V zahtevku za glasovanje na domu mora volivec navesti svoje osebne podatke. V kolikor tega ne more storiti sam, lahko v njegovem imenu vloži zahtevek tudi družinski član, sosed ali druga oseba vredna zaupanja (navesti mora svoje osebne podatke in tudi identifikacijsko številko osebnega dokumenta).

Obrazec

Seznam vloženih kandidatur