Prihaja prvi vročinski val – preventivni ukrepi

0

Visoke temperature lahko vplivajo na zdravstveno stanje občutljivejšega dela populacije. Sredi dneva in popoldne se tako priporoča zadrževanje v senci in odsvetuje velike fizične napore na prostem.

Visoke temperature pogosteje prizadenejo zdravstveno ogrožene skupine ljudi: otroke do 4. leta starosti, starejše od 65 let, kronično bolne, ki se zdravijo z določenimi zdravili, ljudi z duševnimi motnjami, ljudi s čezmerno telesno težo, ljudi, ki opravljajo delo na prostem.

Daljše obdobje visokih temperatur lahko povzroči več različnih zdravstvenih težav (vročinska stanja): kožne izpuščaje, utrujenost, vročinske krče, motnje zavesti, vročinsko izčrpanost, vročinsko kap.

Izjemno pomembno je, da zaužijete vsaj dva litra tekočine na dan. To je lahko navadna voda, juha, nesladkan čaj ter tudi zelenjava in sadje, ki vsebujeta precej tekočine. Tudi prehrano je treba prilagoditi poletju in visokim temperaturam. Izogibati se je treba preveč slanim in začinjenim jedem, ocvrti hrani in preveč mastni hrani. Priporočljivo je zaužiti čim več sezonskega sadja in zelenjave.

Rezultat iskanja slik za visoke temperature