16. oktober – Evropski dan oživljanja

0

Kar 70-80 % srčnih zastojev se zgodi DOMA. Prisluhnite zgodbam, ki se zgodijo okoli 1600-krat na leto, zgodijo se vsak dan.

Da bi znali hitro in pravilno ukrepati se lahko vse do 24. oktobra udeležite katere izmed BREZPLAČNIH DELAVNIC s prikazi temeljnih postopkov oživljanja in uporabe defibrilatorja!

Evropa vsako leto 16. oktobra obeležuje “Evropski dan oživljanja” oz. “European Restart a Heart Day«. Nenaden srčni zastoj je namreč eden izmed vodilnih vzrokov smrti v razvitih državah – tudi v Sloveniji vsako leto srčni zastoj doživi okoli 1600 ljudi, stotine pa jih umre, ker jim očividci (ki so prisotni v do 70 % primerov) ne znajo pomagati, čeprav bi jih z zelo preprostimi, a pravočasno izvedenimi postopki oživljanja lahko rešili. Takojšen začetek oživljanja namreč celo do štirikrat poveča število preživelih po srčnem zastoju.

Evropski dan oživljanja 2017 bo potekal pod geslom »Vsakdo lahko reši življenje«, s katerim želimo poudariti ravno pomen slehernega očividca za preživetje sočloveka.

Glavni nosilec aktivnosti ob Evropskem dnevu oživljanja 2017 je Slovenski reanimacijski svet/Slovenian Resuscitation Council v sodelovanju s partnerjema, Rdeči Križ Slovenije in Val 202.