Na novem portalu lahko preverite, koliko je vredna vaša nepremičnina

0
Vrednost vseh nepremičnin v Sloveniji se je od leta 2017 do danes dvignila iz 123 na 160 milijard evrov. Geodetska uprava je na novem portalu množičnega vrednotenja nepremičnin objavila predlog modelov vrednotenja, ki namesto dejanske rabe upoštevajo namensko. Nekatere nepremičnine bodo tako vredne od 20 do 40 odstotkov več kot prej. Preverite poskusno izračunane vrednosti nepremičnin.
Na portalu množičnega vrednotenja nepremičnin sta od danes objavljena predlog modelov vrednotenja nepremičnin in poskusno izračunane vrednosti nepremičnin.
                                                                                                                        Lastnikom nepremičnin se njihovo premoženjsko stanje tudi po objavi poskusnega izračuna posplošene vrednosti ne bo v ničemer poslabšalo ali izboljšalo. Gre namreč za poskusni izračun, ki je bil narejen zato, da se izvede javna razgrnitev modelov. Poskusni izračun se lahko razlikuje od posplošene vrednosti, ki bo nepremičninam pripisana 1. aprila 2020.                                                                                                                                         Za dodatne informacije lahko med 8. in 16. uro pokličete na brezplačno številko 080 2009, odprt je poseben poštni predal Geodetska uprava RS – Vrednotenje, p. p. 35, 1001 Ljubljana in e-naslov vrednotenje@gov.si.                                                                                                                                                                                     Po 1. aprilu 2020 bo možno uveljavljanje posebnih okoliščin. Tudi po tem datumu bodo lahko lastniki še naprej urejali podatke svojih nepremičnin, da bodo ti odražali dejansko stanje v naravi.                                                                                                                                                                      OBRAZCI:                                                              

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here