VABILO – ČISTILNA AKCIJA 2019

VABILO – ČISTILNA AKCIJA 2019

Hvala, ker nam pomagate ohranjati čisto naravo!

Vsak en korak – čisto okolje za skupno dobro.

Image result for okolje

NAVODILO ZA IZVEDBO ČISTILNE AKCIJE 2019

ZBIRAMO LE KOMUNALNE ODPADKE. NEKUMUNALNI (deli pri razgradnji avtomobilov in drugo) OZ. GRADBENI ODPADKI NISO PREDMET ČISTILNE AKCIJE!

I. ČIŠČENJE OB CESTAH TLAKOVANIH IN TRAVNIH POVRŠINAH:
1. Črna vreča: mešani komunalni odpadki (oblačila, čevlji, robci, …).
2. Rumena vreča: embalaža (pločevinke, plastenke, kovinska embalaža, trda plastika, tetrapak, folije, PVC vrečke, embalažni stiropor, drobna embalaža, …).
3. Zelena vrečka: steklena embalaža (steklenice, kozarci za vlaganje).
4. Rdeča vrečka: nevarni odpadki (baterije, akumulatorji, zdravila, pesticidi, barve in laki, odpadna olja, embalaža z vsebino nevarnih odpadkov – nafta, bencin).

Zbirno mesto za vreče:
a) Črne, rumene in zelene vreče se odložijo pri obstoječih ekoloških otokih, ki so v naprej določeni (določi jih predstavnik – predsednik Krajevne skupnosti).
b) Rdeče vreče in morebitne sode z nevarnimi snovmi se odpelje na določeno točko, ki jo določi predstavnik oz. predsednik Krajevne skupnosti (Zadružni dom na Polici).
c) Papir in karton: naj se s pomočjo razpoložljivih vrečk strese na ekološkem otoku v zabojnik z rdečim pokrovom. Vrečka ostane za nadaljnjo uporabo.

II. SANACIJA DIVJIH ODLAGALIŠČ NAČELOMA NI PREDVIDENA, ČE PA:
1. Odpadke ločujemo na odpadne gume, kovine in pločevino, nevarne odpadke in ostale odpadke.
2. Lokacijo zbirnega mesta odpadkov določi predstavnik oz. predsednik Krajevne skupnosti. Zbirno mesto mora biti dostopno vsakemu kamionskemu vozilu.

III. KOORDINACIJA:
Predsednik Krajevne skupnosti: 041 712 987
E-pošta: ks.polica@gmail.com

Rokavice »LATEX« in barvne vrečke smo že prejeli.