Lokalne volitve 2018

Osrednji organ lokalne samouprave je predstavniško telo, ki sprejema temeljne odločitve v lokalni skupnosti, in ga praviloma volijo neposredno prebivalci lokalne skupnosti. Zakon o lokalnih volitvah posebej ureja tudi vprašanja volitev župana, volitev v občinske svete in volitev v svete krajevnih, vaških oziroma četrtnih skupnosti.

V nedeljo 18. novembra 2018 bodo redne lokalne volitve, na katerih bodo v vseh občinah izvolili člane občinskih svetov, župane in člane svetov ožjih delov občin. V občinah, kjer prebivajo pripadniki italijanske in madžarske narodne skupnosti ter romske skupnosti bodo volili tudi predstavnike teh skupnosti v občinski svet.

Lokalne volitve so volitve, ki potekajo le na določenemu ozemlju Slovenije (po navadi na ozemlju občine); na njih občani volijo svoje predstavnike za župane, občinski zbor, mestni zbor, svete krajevnih skupnosti…

Dosedanje volitve: 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014.

Informacije: https://www.dvk-rs.si/index.php/si/volitve/lokalne-volitve